Wydanie 165

Filmowe Juwenalia w Kinie Nowe Horyzonty

2013-04-29

Kino Nowe Horyzonty przyłączy się do studenckiego święta. Już 15 maja 2013 r. odbędą się pierwsze Filmowe Juwenalia, w których udział wezmą studenci wszystkich wrocławskich uczelni. W dziewięciu salach studenci zobaczą kultowe produkcje ostatnich lat. W programie: Pulp Fiction Quentina Tarantino, Przed wschodem słońca, Richarda Linklatera, Labirynt Fauna Guillermo del Toro, Głowa do wycierania Davida Lyncha, Żywot Briana Terry’ego Jonesa, Pachnidło Toma Tykwera, Melancholia Larsa von Triera, Tlen Iwana Wyrypajewa oraz Grindhouse: Death Proof Quentina Tarantino.

Filmowe Juwenalia to również impreza z udziałem DJa. W foyer kina zagra wrocławski kolektyw Dziś Wieczór & Adrianna Stryc. Tego wieczoru dzięki kultowym hip-hopowym kawałkom cofniemy się do lat 90. Impreza startuje o godz. 21.00. Każdy film pokażemy dwa razy. Studenci mogą wybierać, które filmy chcą tego wieczoru zobaczyć. Pierwsze seanse ruszają o godz. 22.00, 22.15 i 22.30. Następne seanse o 2.15, 2.30 i 2.45.

Impreza jest bezpłatna. Wejściówkę będzie można odebrać w kasach Kina Nowe Horyzonty od czwartku 9 maja od godziny 10.00. Każdy student za okazaniem legitymacji studenckiej będzie mógł odebrać tylko jedną wejściówkę na dwa wybrane filmy (jeden z bloku 22.00-22.15 i jeden z bloku 2.15-2.45). Impreza odbywa się dzięki współpracy Kina Nowe Horyzonty z Wrocławską Inicjatywą Samorządów Studenckich.

Więcej informacji na Facebooku.

Autor: mm, dział: Samorząd Studencki

Twój Kawałek Świata

2013-04-29

Marzysz o dalekich podróżach, ale brakuje Ci czasu? Potrzebujesz czegoś, czego nie zdobędziesz w Polsce albo nawet w Europie? Mamy dla Ciebie rozwiązanie - weź udział w konkursie „Twój Kawałek Świata” i otrzymaj dowolny prezent z wybranego miejsca na Ziemi!

Grupa studentów Politechniki Wrocławskiej wyrusza w lipcu w podróż autostopem dookoła świata i ogłasza konkurs na najciekawszy pomysł na prezent ze swojej podróży. Napisz im, jaki jest Twój wymarzony prezent z dowolnego zakątka globu, który planują odwiedzić podczas swojej wyprawy, a najciekawszy pomysł zostanie zrealizowany! Masz czas do 30 kwietnia 2013 r.

Więcej informacji na stronie www oraz Facebooku.

Autor: mm, dział: na Politechnice

Wykłady z Analizy matematycznej 1

2013-04-29

Politechnika Wrocławska udostępniła na kanale internetowym YouTube wykłady z przedmiotu Analiza matematyczna 1, które opracował i poprowadził doc. dr Janusz Górniak z Instytutu Matematyki i Informatyki Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.

Wykłady z przedmiotu Analiza matematyczna 1 zostały zrealizowane przez Telewizję Studencką Styk. Na cały cykl składa się dziewięćdziesiąt odcinków (filmów), omawiających szereg kluczowych zagadnień z przedmiotu Analiza matematyczna 1. Narratorem we wszystkich odcinkach jest doc. dr Janusz Górniak z Instytutu Matematyki i Informatyki Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.

Wykłady mają stanowić pomoc dydaktyczną dla studentów oraz kandydatów na studia w Politechnice Wrocławskiej.

Więcej informacji oraz udostępnione materiały na stronie internetowej.

Autor: mm, dział: na Politechnice

Dzień Europy

2013-04-29

Z okazji Dnia Europy, Fundacja Manus wraz z AEGEE Wrocław przygotowuje konferencję o wielokulturowości w pracy - Let's Mix Teams! Cross Cultural Challenges in Business. W spotkaniu biorą udział obie strony - pracodawcy - IBM, HP oraz pracownicy z bogatym doświadczeniem, nie tylko korporacyjnym. A na koniec o tym, że świat jest mały i jak można tanio podróżować opowie jeden z nas. Konferencja in english! To increase your languages skills! Koferencja odbędzie się 16 maja 2013 r., godz. 17:00 w B-4, sala 409.

Więcej informacji na stronie www.

Autor: mm, dział: na Politechnice

Streetball Challenge

2013-04-29

Już 16 maja 2013 r. rusza kolejna edycja turnieju Streetball Challenge organizowanego przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR.

Wielkie emocje, atrakcyjne nagrody i rywalizacja ze studentami z całego Wrocławia przy dopingu kibiców – to wszystko czeka Cię na turnieju Streetball Challenge, który odbędzie się podczas pierwszego dnia Ekonomaliów.

Aż 32 drużyny zmierzą się na boisku utworzonym na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego. Pierwsze mecze rozgrywane będą w fazie grupowej, po której najlepsi przejdą do fazy play-off. Każda z drużyn zagra co najmniej 3 mecze.

Na kibiców i zawodników czekają dodatkowe atrakcje, między innymi: konkurs rzutów za 3 punkty czy wsadów. Zwycięzcy konkursów jak i całego turnieju otrzymają cenne nagrody.

O atmosferę fair-play podczas całego turniej zadbają doświadczeni i profesjonalni sędziowie.

Shaquille O’Neal powiedział kiedyś, że nie jest łatwo być symbolem seksu w NBA, ale ktoś musi to robić. Jeśli chcesz zająć jego miejsce – Streetball Challenge to idealny pierwszy krok!

Dokładny regulamin, zapisy i pozostałe informacje dostępne na stronie www.

Autor: mm, dział: Organizacje Studenckie

AIESEC PWr rekrutuje na wolontariat zagraniczny

2013-04-29

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Zdobyć cenne doświadczenie i podszkolić języki obce? Mieć przyjaciół na każdym kontynencie? Jesteś kreatywny, otwarty i pełen zapału do pracy? To jest projekt właśnie dla Ciebie! Global Citizen – wolontariat zagraniczny!

Global Citizen to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem i dzieleniem się swoją kulturą. Global Citizen jest realizowany za pomocą projektów opartych na edukacji kulturowej i budowaniu tolerancji, rozwijaniu umiejętności trenerskich, przedsiębiorczości, umiejętności z zakresu marketingu oraz wzrost świadomości na temat globalnych problemów jak HIV/ AIDS, zagrożeń ekologicznych czy praw człowieka. W ramach Global Citizen możesz wyjechać na wolontariat w 3 programach: Culture, World Issue oraz Management.

Jak wyjechać na program Global Citizen?

Jeśli chcesz wyjechać w wakacje, teraz (do 5 maja 2013 r.) jest ostatnia szansa na złożenie aplikacji, więc nie czekaj. W celu uzyskania dokładnych informacji zapraszamy na stronę projektu oraz AIESEC.

Autor: mm, dział: Organizacje Studenckie

Zapisy na "Szkolenia dla aktywnych - wystąpienia publiczne"

2013-04-29

Komisja ds. Rozwoju informuje, że zapisy na "Szkolenia dla aktywnuch - wystąpienia publiczne" zostały otwarte. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona. Osoby zakwalifikowane na szkolenia zostaną poinformowane drogą mailową oraz dostaną wiadomość odnośnie wpłat.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.

Autor: mm, dział: Organizacje Studenckie

Potrafię pomóc - Akademia Przeżycia

2013-04-29

Komisja ds. Rozwoju Studentów Politechniki Wrocławskiej po raz kolejny organizuje projekt "Potrafię Pomóc - Akademia Przeżycia", który odbędzie się 6 maja 2013 r. w holu bud. C-13.

Projekt realizowany jest przez pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy oraz organizację profesjonalnych szkoleń z zakresu technik udzielania pierwszej pomocy oraz samoobrony. Ma on na celu zwiększenie świadomości ludzkiej i zmniejszenie obojętności na potrzeby rodzące się wobec misji ratowania życia.

W pierwszy dzień Juwenaliów po śniadaniu z Rektorem odbędą się praktyczne pokazy obejmujące zasady przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pozycji bocznej ustalonej, bandażowania i zachowania się w sytuacji wymagającej ratowania życia, a także używania Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.

Oprócz tego podczas tej edycji będzie można wziąć udział w wykładzie pt. „Górska turystyka kwalifikowana – elementy survivalu górskiego”, zobaczyć w jaki sposób alkohol wpływa na nasze zmysły zakładając ALKOGOGLE, przejść kilka podstawowych badań (pomiar ciśnienia, tkanki tłuszczowej i cukru we krwi), a także przejść szkolenie z wykonywania samobadania piersi. Dodatkowo biorąc udział w akcji każdy będzie miał szansę wygrać w towarzyszącym konkursie!

Szczegółowe informacje i harmonogram można znaleźć na stronie www oraz Facebooku.

Autor: mm, dział: Organizacje Studenckie

Nie pozwól by dopadła Cię jesienna melancholia!

2013-04-29

Wyjedź na jesienny kurs naukowy do jednego z 10 miast Europy, na którym czeka Cię ok. 10 dni przeplatanych nauką i zabawą w towarzystwie studentów z różnych zakątków kontynentu. Jeśli lubisz kolekcjonować niezapomniane wrażenia i nie masz ochoty na naukę możesz wybrać się na kurs o charakterze sportowym do Rumunii lub Turcji bądź podebatować z przedstawicielami największych europejskich uczelni na seminarium dotyczącym szkolnictwa wyższego w Europie w słonecznym Aveiro.

Za kurs naukowy, zakwaterowanie, pełne wyżywienie i liczne atrakcje zapłacisz maksymalnie 15 EURO! (Kursy o charakterze sportowym obowiązuje wyższa stawka opłaty, natomiast udział w seminarium jest bezpłatny.)

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę www lub odwiedź nas na facebook’u, dowiedz się jak aplikować, a następnie zarejestruj się i zaaplikuj do 12 maja 2013 r. (niedziela) na wybrany przez Ciebie kurs. Jeżeli aplikujesz po raz pierwszy to zachęcamy Cię do przyjścia na jedno ze spotkań informacyjnych, których terminy pojawią się wkrótce na naszym profilu facebookowym. Jeżeli masz jakieś pytania, pisz na kursy@best.wroclaw.pl. Kursy naukowe nie wymagają wiedzy specjalistycznej oraz doświadczenia a o przyjęciu decydują studenci, którzy je organizują. Nie wahaj się i aplikuj już dziś!

Autor: mm, dział: Organizacje Studenckie

Linux command line – Bash i nie tylko. Część 2

2013-04-29

Druga część wykładu na temat programowania skryptów shellowych organizowanego w ramach tegorocznej edycji Linux Academy. Dla przypomnienia - prelegent przedstawi podstawy programowania skryptów shellowych oraz zapozna nas z narzędziami przydatnymi podczas tworzenia takich skryptów (grep, awk, sed i inne). Wykład odbędzie się we wtorek, 7 maja 2013 r. o godz. 18:00 w sali 2.17 w bud. C-13 Politechniki Wrocławskiej.

Autor: mm, dział: Organizacje Studenckie

Wampiriada

2013-04-29

Już 6 maja 2013 r. w pierwszy dzień Juwenaliów zapraszamy wszystkich serdecznie do bud. C-13 na III piętrze od 10:00 - 15:00 na kolejną edycję Wampiriady, organizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Celem naszej akcji jest zbiórka jak największej ilości krwi, która jest niezbędna do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Chcemy także uświadomić ludzi jak niewiele czasu wystarczy poświęcić aby pomóc drugiemu człowiekowi.

W dniu oddawania krwi:

Tradycyjnie NZS przygotował dla krwiodawców kilka niespodzianek.

Autor: mm, dział: Organizacje Studenckie

Dzień Rektorski - 9 maja

2013-04-29

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Pismem Okólnym nr 9/2013 r. JM Rektor ustanawia dzień 9 maja 2013 r. ­(czwartek) dniem rektorskim w celu umożliwienia studentom udziału w juwenaliowym pochodzie.

Autor: mm, dział: Władze Uczelni

Wrocław miastem gitary!

2013-04-29

1 maja to tradycyjnie we Wrocławiu święto gitary, czyli wielkie bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa. W tym roku uczestników wydarzenia będą wspierać takie gwiazdy jak Jennifer Batten – gitarzystka Michaela Jacksona, Bruce Kulick – gitarzysta KISS, John Corabi - gitarzysta i wokalista Mötley Crüe, Alexey Arkhipovsky – wirtuoz bałałajki z Rosji oraz Preston Reed – mistrz fingerstyle z USA.

Na stronie www dostępne są już karty zgłoszeniowe uczestnika. Można je wypełnić, wydrukować i przyjść na Rynek z gotowymi kartami, przez co kolejki do punktów zapisów będą krótsze. Rejestracje i wspólne granie zaczyna się już od godz. 10:00, bicie rekordu nastąpi o godz. 16:00. Na stronie znajdują się też filmiki instruktażowe, z których można nauczyć się jak grać sztandarową piosenkę rekordu "Hey Joe" Jimiego Hendrixa.

Więcej informacji na stronie www.

Autor: mm, dział: we Wrocławiu

Tramwaje na Podwalu, autobusy na Średzkiej

2013-04-29

Tramwaje linii 20 i 24 powracają na ul. Podwale. Od soboty 27 kwietnia pojazdy będą kursować także po północnym torze. Tego dnia na swoją stałą trasę mają powrócić także autobusy linii 138, które jeździły objazdem z powodu remontu przejazdu na ul. Średzkiej.

We wtorek 23 kwietnia odbyły się przejazdy techniczne po północnym torze a od soboty 27 kwietnia tor ten będzie już wykorzystywany. Tramwaje linii 20 i 24 powrócą zatem na swoje stałe trasy przejazdu.

Również w sobotę 27 kwietnia na swoją stałą trasę wraca linia autobusowa nr 138. Przez ostatni miesiąc, z powodu remontu przejazdu kolejowego na ul. Średzkiej, kurs ten odbywał się objazdem przez ulicę Krępicką i Mokrzańską.

Autor: mm, dział: we Wrocławiu

Majówka we Wrocławiu

2013-04-29

Nie masz planów na Majówkę? Nic straconego we Wrocławiu też się wiele dzieje. Sprawdź szczegółowy harmonogram co się dzieje w dniach 30 kwietnia - 5 maja 2013 r. we Wrocławiu.

Autor: mm, dział: we Wrocławiu

Żaktando 2013

2013-04-29

ŻAKtando 2013” jest wydarzeniem organizowanym przez Miesięcznik Politechniki Wrocławskiej „Żak”. Daje studentom, pracownikom uczelni oraz zaproszonym gościom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych podczas dyktanda o tematyce technicznej. Weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i wygraj atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy na drugą edycję technicznego dyktanda na Politechnice Wrocławskiej! Udział mogą wziąć wszyscy studenci, a swoją obecnością zaszczycą nas goście specjalni. Tekst dyktanda dotyczy świata Politechniki. Weź udział i sprawdź swoją znajomość ortografii!

W tym roku ŻAKtando odbędzie się 7 maja 2013 r. Rozpoczęcie imprezy o godz. 11:00.

Więcej informacji na stronie www.

Autor: mm, dział: Media Studenckie

Przewodnik dla studentów i młodych naukowców

2013-04-29

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opracowało dwie broszury informacyjne skierowane do studentów oraz młodych naukowców. Stanowią one cenny przewodnik po stypendiach, konkursach i programach.

Przewodniki przygotowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego:

W zamierzeniu oba przewodniki staną się dla zainteresowanych cennym źródłem wiedzy na temat różnych form wsparcia ich rozwoju. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tych wydawnictw.

Autor: mm, dział: na Uczelniach Wyższych

Wykład prof. Krzysztofa Matyjaszewskiego

2013-04-29

Koło Naukowe Studentów Chemii "Allin" zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład prof. Krzysztofa Matyjaszewskiego pt.: „Nanostrukturalne funkcjonalne hybrydowe materiały poprzez polimeryzację rodnikową z przeniesieniem atomu”, który odbędzie się 30 kwietnia 2013 r.

Prof. Krzysztof Matyjaszewski na co dzień jest kierownikiem The Matyjaszewski Polymer Group na Carnegie Mellon University oraz pracownikiem Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN. Profesor jest twórcą metody kontrolowanej polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu (ATRP). Doktor honoris causa Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu w Gandawie, Uniwersytetu w Atenach, Politechniki w Tuluzie oraz Rosyjskiej Akademii Nauk. Laureat m. in. Nagrody Wolfa w 2011 roku, Medalu Marii Skłodowskiej-Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego w 2012 roku.

Wykład pt. Nanostrukturalne funkcjonalne hybrydowe materiały poprzez polimeryzację rodnikową z przeniesieniem atomu rozpocznie się we wtorek, 30 kwietnia 2013 r., o godz.: 13:00 w Auli Politechniki Wrocławskiej (budynek A-1 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27).

Wydarzenie objął honorowym patronatem prof. dr hab. inż. Andrzej Trochimczuk - dziekana Wydziału Chemicznego. Na czas wykładu zostały przewidziane godziny dziekańskie na Wydziale Chemicznym (13:00-15:00).

Autor: mm, dział: Koła Naukowe

Projekty Koła Naukowego Humanizacji Środowiska Miejskiego

2013-04-29

Koło Naukowe Humanizacja Środowiska Miejskiego zaprezentuje swoje projekty podczas wystawy WrocLove Design, która odbędzie się 9 - 12 maja 2013 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu. W interaktywnych strefach zostaną zaprojektowane przedmioty codziennego użytku, sztuka użytkowa, przestrzeń architektoniczna i procesy biznesowe. Wśród 1000 znakomitych propozycji zobaczyć będzie można prace wykonane podczas warsztatów "Architektura dla Wszystkich 4", organizowanych cyklicznie na Politechnice Wrocławskiej przez KN HŚM.

Zapraszamy do odwiedzenia strony organizatora oraz strony warsztatowej.

Autor: mm, dział: Koła Naukowe

ArcelorMittal Game

2013-04-29

Jak co roku ArcelorMittal Poland daje studentom uczelni partnerskich szansę zdobycia stypendium językowego. Tym razem wprowadzamy zupełnie nową formułę walki o stypendium - wszystkich chętnych Klubowiczów zapraszamy do rozgrywek ArcelorMittal Game - zwycięska drużyna otrzyma bilet do Londynu!

Czym jest ArcelorMittal Game? Jest to zespołowa, planszowa gra produkcyjna, która poszerzy Twoją wiedzę teoretyczną i pozwoli Ci sprawdzić, czy dasz radę zmonopolizować rynek stalowy. Do wygrania stypendium językowe dla całej drużyny! Wyjazd stypendialny jest niepowtarzalną szansą poszerzenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim podczas tygodniowego, wakacyjnego kursu językowego w Londynie. Nauka, przygoda i nowe znajomości – to wszystko zapewni Ci udział w naszym programie stypendialnym!

Więcej informacji na stronie www.

Autor: mm, dział: Z Kraju i ze Świata

Daj sobie szansę – wygraj 25.000zł w konkursie ABB IT Challenge!

2013-04-29

Już 5 maja 2013 r. upływa termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu ABB IT Challenge 2013, w którym najlepsza 2-3 osobowa drużyna zdobędzie aż 25.000 złotych!

Aby wziąć udział w konkursie zespół powinien przesłać zgłoszenie zawierające krótki opis pomysłu na technologię, która pozytywnie wpłynie na poprawę stanu środowiska naturalnego w Waszym mieście. Na tym etapie konkursu nie jest wymagane przesłanie kodu programu, a sam opis powinien zawierać nie więcej jak 500 znaków. Podejmij wyzwanie!

Więcej informacji o konkursie na stronie www.

Autor: mm, dział: Z Kraju i ze Świata

następny poprzedni
E-mail:    
Hasło:  
Podaj swój e-mail: